T.O. ROY

O historii :

T.O.ROY vznikla přibližně kolem roku 1950, kdy se zde začali scházet kluci z Lánova a okolí, kteří v opuštěném lomu mezi Lánovem a Černým Dolem postupně vybudovali srub - chatu Bumbálku. Protože skály lomu byly původně nádherně bílé, používá se název -

T.O.ROY Bílé skály  .

Pravidelné potlachy se konají vždy na jaře (poslední víkend v dubnu) - otvírání osady a pak při zavírání osady - na Ohni posledního hada ( poslední víkend v říjnu). Krom  toho se v létě konají různé soutěže pro členy osady, jejich děti a další přátelé.

Je mnoho členů, kteří již nejsou mezi námi a připomínají je štítky na totemu - GRYZZLI, AMAZONKA, BABIČKA MERY, SLUNÍČKO, VENDULA.

Současným šerifem je Bořek Janda a nynější osadníci jsou ze širokého okolí.

Pamětníci osady : BOBR - Mira Vrchlabí, Jarda (KNÍŽE) a Jiří  (LIŠÁK)  z Lánova, Pepa  (HARYK) Lánov, Jana  (MERY) Pardubice, Míra  Lánov,

Novější členové : Víťa Poniklá, Hanka Trutnov,  a samozřejmě rodinní příslušníci všech jmenovaných...

 

(Text a foto dodala Hanka)

Fotogalerie: ROY

Diskusní téma: ROI

Datum 02.02.2015
Vložil Hanka Podhajka
Titulek dnes zemřel Kníže

Všem kamarádům oznamuji, ze dnes v ranních hodinách zemřel náhle Jarda Malínský - Kníže . . .

Datum 11.12.2014
Vložil Raduz
Titulek Dotaz

Ahoj - hledám T.O. někde kolem mě, jsem z Dolního Dvora. Teda po pravdě řečeno čerstvej přistěhovalec. Moji kamarádi už nikam nejezdí a já jsem taky často v trapu, ale jak můžu mažu ven. Koukal jsem že příspěvky jsou několik let starý, tak trochu doufám že sem občas někdo mrkne...

Datum 02.02.2015
Vložil Hanka
Titulek Re: Dotaz

Ozvu se ti, dam kontakty, nech tekefon ☺

Datum 16.03.2015
Vložil Raduz
Titulek Re: Re: Dotaz

Ahoj Hanko, možná už to nestihnu, ale hledáme s kamarádem místo na tento víkend na přespání, nějaký tip? Nemusí to být jen chata i něco suchého postačí. Jedná se o 20.-22.3.15.

Dík Raduz

+420731481921

Datum 30.03.2012
Vložil Hanka - Podhajka
Titulek POZVÁNÍ NA ZAHAJOVACÍ OHEŇ

Ahoj kamarádi, jaro je tady a sníh pomalinku ubývá i tam u nás, v Bílých skalách na osadě Roy. Doufejme, že do našeho ohně bude sucho a teplo.
Oheň zapálíme v sobotu dne 28. dubna v 18 hodin.
Při pěkném počasí si možná v odpoledních hodinách i zasoutěžíme.
DOBROU NÁLADU A HUDEBNÍ NÁSTROJE S SEBOU.

Datum 28.02.2011
Vložil Hanka
Titulek ZIMNÍ PŘECHOD ADRŠPACHU

Tak jsme v sobotu vyrazily z Trutnova do Janovic - já a Darka - na tradiční Zimní přechod Adršpachu. Nikdy bych nevěřila, kdybych to nezažila na vlastní oči a nohy, že skály mohou být v zimně tak krásné. A počasí přálo, obloha vymetená, sluníčko svítilo a na fotky mé i přátel se můžete podívat na :
https://podhajka.rajce.idnes.cz/

Datum 18.10.2010
Vložil Hanka
Titulek Poslední oheň

Ahoj - zjistila jsem, že i sluníčko je čundrák. V sobotu a v neděli svítilo a zpříjemnilo tak dobrou náladu na osadě. Připravovali jsme camrátka na poslední oheň, bylo příjemně při kytaře a ohníčku.
Polsední oheň bude 30. října, zapaluje se tentokrát v 18 hod.

Datum 30.04.2009
Vložil Oskar
Titulek Dotaz

Skutečně ROY vznikl kolem roku 1950 ? Sakra to už budou mít 60té výročí. To by ale pamětníkům a zakladatelům muselo být kolem 75ti let ( tedy jestli jim tenkrát bylo tak 15 ). Na o se mi ale zdají nějací mladí. Doufám, že jednou budu vypadat tak mladě jako oni.

Datum 25.09.2009
Vložil Hana
Titulek Re: Dotaz

Oskare, je to tak, čas neletí, ale pádí a ti co zakládali už někteří nejsou mezi námi, žijící legenda je Mirek Bleha - DĚDEK - Vrchlabí. Já na osadu chodím od roku 1980, bude mi ... ale to raději nebudeme rozebírat. My nestárnem, stárnou děti.... Zdraví a na oheň zve Hana

Datum 06.12.2008
Vložil W claim
Titulek Pozdrav...

Dovolujem si jako první pozdravit touto cestou kamarády z nejstarší osady u nás a věřím, že se rádi přijdem podívat.. Vzkážete-li, když ne jinak, tak přes tuto stránku, kdy co pořádáte :-)...Ahoj..

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode